فرش

فرش مدرن قیمت مناسب، با طرح های خاص و جذاب

خرید فرش مدرن طرح وینتیج

چیدمان‌های مدرن و امروزی، فرش‌هایی نیاز دارند که با سادگی و طرح سایر وسایل موجود در آن فضا، همخوانی داشته باشند. فرش‌های ماشینی سنتی با نقش‌های شلوغ و متراکم و همین‌طور طرح‌های همیشه آشنا، کمتر با این نوع فضاها هماهنگی دارند. به همین دلیل نیاز به خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی احساس می شود. تنوع این محصولات بی حد است، به گونه‌ای که می‌توان آن‌ها را در دسته‌های بسیار متعددی قرار داد. در این نوشته، فرش مدرن را از دو جنبه طرح و نوع بافت فرش دسته‌بندی و معرفی می نماییم.

خرید فرش ماشینی مدرن بر اساس طرح

بسیاری از فرش‌های ماشینی، هم در نگاره‌های سنتی تولید می‌شوند و هم در طرح‌های مدرن و فانتزی. در ادامه فرش‌هایی را بررسی می‌کنیم که با طرح‌های جدید و خاص تولید می‌شوند. در واقع خریداران از طرح‌های فانتزی این محصولات در سال های اخیر، استقبال ویژه‌ای به عمل آورده‌اند.

1) فرش مدرن اتاق خواب و پذیرایی

از مهم‌ترین کارایی‌های فرش فانتزی، استفاده در اتاق خواب و همین‌طور پذیرایی است. انواع طرح‌های شیک با نگاره‌های ساده یا پرنقش و نگار در میان آن‌ها وجود دارد. از آن‌جا که کیفیت و بهای این محصولات متنوع است، افراد با نیازها و اولویت‌های گوناگون می توانند از میان این محصولات، فرش موردنظر خود را بیابند.

2) خرید فرش ماشینی مدرن برای آشپزخانه

از دیگر کارایی‌های مورد انتظار خانواده‌های ایرانی، فرشی مناسب برای آشپزخانه است. فرشی که قیمت آن مقرون به صرفه، طرح آن مناسب آشپزخانه و الیاف و کیفیت آن برای این محل پر رفت‌وآمد مناسب باشد.

از آن جایی که فرش آشپزخانه زود کثیف می‌شود و نیاز به نظافت دارد، وزن آن نیز باید به اندازه‌ای باشد که جابجایی آن جهت شست‌و‌شو، آسان باشد. معمولا طرح‌های فرش آشپزخانه، برگرفته از وسایل داخل آشپزخانه است، مثلا فرش آشپزخانه طرح قاشق و ادویه، فرش آشپزخانه طرح سبزیجات و…

3) فرش فانتزی ترک

فرش فانتزی ترک، الهام گرفته از فرش‌های ترکیه است که ترکیب رنگ‌های بسیار لایت و ملایم دارد. قبلا این محصولات، از کشور ترکیه وارد بازار ایران می شد. اما امروزه با کیفیت بسیار بالاتر در کارخانجات فرش ماشینی کاشان تولید می شود. قیمت فرش فانتزی ترک ۵۰۰ شانه و ۴۰۰ شانه، مناسب‌تر از قالی‌های تراکم بالاست. رنگ‌های کرم، صورتی روشن، فیلی، بژ و نسکافه‌ای ملایم، از رنگ‌های عمده آن هستند. الیاف اصلی بافت فرش ترک، اکریلیک هیت ست شده و پلی‌استر هیت‌ست شده هستند.

4) فرش مدرن طرح وینتیج

خاص‌ترین طرح فرش فانتزی کاشان، فرش وینتیج است. فرش فانتزی وینتیج یا کهنه نما، از جمله فرش‌هایی است که با نقشه‌های اصیل و طرح‌های قدیمی، به گونه‌ای طراحی می‌شود که به نظر می‌رسد فرش دارای قدمت است. اگر علاقمند به محیط‌های سنتی و طرح‌های آنتیک هستید، فرش فانتزی وینتیج، بهترین گزینه برای دکوراسیون شما است. زیرا این فرش مدرن، به نحوی طراحی شده است که در انواع محیط‌ها کاربرد دارد و با سبک دکوراسیون قدیم و جدید تناسب دارد.

5) فرش اتاق کودک فانتزی

فرش اتاق کودک نیز محصولی جدید است که به طور خاص برای استفاده در اتاق کودک طراحی و تولید می‌شود. این محصول در طرح‌ها و رنگ‌بندی متناسب با سن و روحیات خردسالان تولید می‌گردد که با فرش ماشینی سنتی کاملا متفاوت است. طرح‌های این محصول، بعضا شخصیت‌های انیمیشن‌ها و کارتون‌ها است. به همین دلیل به فرش کارتونی هم معروف است.

فرش کودک، تنها به نگاره‌های گرفته شده از فیلم‌های کودکانه محدود نیست. بلکه طرح‌های فانتزی کودکانه با تصاویر حیوانات، ماشین و عروسک هم در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

فرش کودک در فروشگاه اینترنتی فرشخونه، در دسته کاملا جدایی با نام فرش عروسکی وجود دارد که برای مشاهده محصولات آن، می‌توانید به آن دسته مراجعه نمایید.

 

سایر فرش های مدرن ماشینی با طرح فانتزی

فرش‌هایی تولید شده‌اند که از ابتدا با فرش ماشینی سنتی متفاوت بوده اند. به دلیل نوع بافت یا پایین بودن شانه و تراکم، امکان پیاده‌سازی طرح‌های پرنقش و نگار و شلوغ سنتی وجود نداشته یا به طور کلی به خاطر کارایی این محصولات در مکان‌های مدرن، طرح‌های متفاوتی داشته‌اند. به همین دلیل، آن‌ها را غالبا در طرح‌های فانتزی دیده‌ایم. پیش از خرید فرش ماشینی مدرن، توصیه می‌کنیم با این محصولات هم آشنا شوید.

1) فرش فانتزی شنل

فرش فانتزی شنل، دارای رنگ‌های شاد و گرم و در برخی از آن‌ها، ترکیب قهوه‌ای است که توسط ماشین‌آلات بسیار پیشرفته بافته می‌شود. طول نخ خاب یا پرز، در این محصول، بسیار کوتاه است و قسمت‌هایی از فرش خاب ندارد و تخت‌بافی شده است. به همین دلیل، این فرش مدرن، به صورت گل برجسته نمایان است. در قسمت های کف‌بافی (تخت‌بافی)، بافت گره‌ها به صورت فلت -صاف- انجام می‌شود که زیبایی خاص خود را دارد. نوع جدید فرش شنل، به فرش فانتزی کنزو شهرت دارد و نوع نخ بافت شده در آن مرغوب‌تر است.

2) فرش فانتزی شگی یا شگی فلوکاتی

فرش فانتزی شگی (پرز بلند)، یا شگی فلوکاتی، دارای ارتفاع نخ خاب بسیار بلند با طول تقریبا ۴ تا ۵ سانتی‌متر و یا در برخی اوقات بیشتر است. در حالی‌ که ضخامت سایر فرش های ماشینی بین 1.2 تا 1.8 میلی‌متر است. بنابراین، فرش مدرن شگی بسیار نرم و لطیف است. در این نوع فرش، نخ‌های متفاوتی در کنار هم بافت می‌شوند. این فرش ماشینی مدرن، کوتاه‌بافی و بلندبافی دارد و در دو نوع ساده و سه بعدی تولید می‌شود که نوع سه بعدی آن پر تراکم‌تر است. فرش فانتزی پرز بلند دارای رنگ‌های قهوه ای، کرم، نسکافه ای، آبی، قرمز و سبز می‌باشد.

جدیدترین محصول فانتزی پرز بلند، شگی فلوکاتی نام دارد. این نوع شگی دارای طرحی ساده و یکدست است. به طوری که در آن‌ها به جز یک رنگ، رنگ دیگری بافته نمی‌شود. خرید فرش ماشینی مدرن شگی، به‌خاطر پرزهای بلندی که دارد، هم می‌تواند نمای خاصی به منزل شما ببخشد و هم بسیار نرم و لطیف است.

3) گلیم فانتزی ماشینی

گلیم ماشینی، نوع ارزان تر فرش ماشینی است که بدون پرز است و اصطلاحا تخت‌بافی می‌شود. این محصول، به دلیل نداشتن خاب، پس از شستشو بسیار سریع خشک می‌گردد. گلیم فانتزی ماشینی، به صورت پنج رنگ و شش رنگ تولید می‌شود که رنگ‌های بژ، بادامی، کرم، سرمه ای و آبی از رنگ‌های زمینه پرطرفدار آن هستند. این محصول بیشتر در آشپزخانه، راهروها و راه‌ پله ها کاربرد دارد. گلیم راه پله هم به صورت تکی –روپله ای- و هم رولی تولید می‌شود. این محصول هم در طرح‌های سنتی و هم فانتزی بافت می‌گردد. گلیم فانتزی ماشینی، اخیرا با استقبال بی‌نظیر خریداران مواجه شده است.

4) فرش فانتزی فریز

فرش فریز، نوعی فرش ماشینی است که با نخ خاصی بافته می‌شود. به دلیل عملیات خاصی که در تولید و نگهداری آن انجام می‌شود به فرش فریز معروف شده است. عمده رنگ‌های به کار رفته در این نوع فرش‌ها، کرم قهوه ای است. رنگ های بژ و نسکافه ای هم در آن‌ها به چشم می‌خورد.

لازم به ذکر است که تنها طرح‌های فانتزی با این نوع فرش بافته نمی‌شود. بلکه فرش فریز با طرح‌های سنتی هم تولید می‌گردد. این محصول عموما برای مکان‌های پر رفت‌وآمد از جمله آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر، نوع جدید این فرش مدرن، در کیفیت 440 شانه، با به کارگیری نخ پلی پروپیلن و رنگ‌بندی نقره ای و سایر رنگ‌بندی‌های گرم به‌روز شده است.

 

خرید فرش ماشینی مدرن در زیباترین طرح و رنگ

فرش مدرن و فانتزی، در قسمت‌های مختلفی از خانه کاربرد دارد. مثل فرش آشپزخانه، فرش پذیرایی و اتاق خواب و فرش اتاق کودک و نوجوان. تنوع در طرح‌ها و همین‌طور قیمت محصولات، این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید فرش مدرن مناسب برای دکوراسیون خود را بیابید. رایگان بودن ارسال کلیه محصولات فروشگاه اینترنتی فرشخونه و همین طور تحویل در کمترین زمان، اصلی‌ترین مزایای فرشخونه است که همواره موجب رضایتمندی مشتریان بوده است. در صورت نیاز به مشاوره پیش از خرید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی –آیکون واتساپ در گوشه سمت چپ صفحه- با واحد فروش تماس برقرار نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید