فرش مناسب

خرید فرش 700 شانه تراکم 3000 گل برجسته کاشان

فرش ماشینی 700 شانه گل برجسته تراکم 3000 کاشان

فرش 700 شانه 8 رنگ تراکم 3000 گل برجسته کاشان از بهترین گزینه ها به عنوان فرش آشپزخانه، فرش عروس و … می باشد. در واقع این فرش معمولا با تراکم 2550 بافته می شود و تراکم 3000 به صورت گل برجسته، تولیدی نوین و مدرن می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با فرش 700 شانه واقعی و قیمت آن آشنا نموده تا به هنگام خرید، فرش 500 شانه را با این عنوان و گران به شما نفروشند و دچار ضرر و زیان نگردید.

 

فرش 700 شانه گل برجسته واقعی

تولید فرش های ماشینی در انواع شانه و تراکم صورت می گیرد که در این بین فرش 700 شانه واقعی با طرح 700 تفاوت دارد. برخی از فروشگاه ها از این امر سوء استفاده کرده و فرش ماشینی 500 شانه را که صرفا طرح آن برگرفته از فرش های هفتصد شانه است، با عنوان فرش 700 شانه تراکم 2550 یا 3000 به فروش می رسانند.
هم چنین نحوه تولید فرش گل برجسته با قالی های معمولی متفاوت می باشد که برای آشنایی با روش بافت و اطلاع از مزایا و معایب آن می توانید مقاله فرش گل برجسته را مطالعه نمایید.

فرش 700 شانه واقعی در یک متر از عرض دارای هفتصد گره است در حالی که فرش طرح 700 شانه در این واحد دارای پانصد گره می باشد. زیرا فرش 500 شانه ای است که در نقوش آن از نقشه های قالی هفتصد شانه استفاده کرده اند. این مهم ترین تفاوت فرش 700 شانه با طرح 700 می باشد.

 

قیمت فرش 700 شانه گل برجسته در شهر فرش ماشینی یعنی کاشان

تراکم فرش از جمله مواردی است که در قیمت فرش 700 شانه تراکم 3000 کاشان تاثیر گذار می باشد. البته این مورد در تمامی فرش ها با شانه های مختلف تاثیرگذار است. اگر تراکم بافت در قالی بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می یابد.

اما این تفاوت قیمت در فرش 700 شانه تراکم 2550 با فرش 700 شانه تراکم 3000 گل برجسته بسیار ناچیز است. بنابراین با تفاوت اندک می توانید انواع نمونه های پرفروش مانند فرش 700 شانه تراکم 3000 گل برجسته طرح افشان گل رز و طرح پرنیان را با ظرافت و جذابیت بیشتر خریداری نمایید.

از ویژگی این طرح ها در فرشخونه می توان به نخ هیت ست شده با نمره 21 که بسیار لطیف و ظریف است اشاره نمود. همچنین تار و پود آن ترکیبی از پنبه و پلی استر است که بسیار منعطف و مقاوم می باشد. رنگ بندی انواع فرش 700 شانه گل برجسته تراکم 3000 نیز در پالت جدید فیلی، شکلاتی و … نوآوری گسترده ای را در این زمینه به وجود آورده است.

 

افزایش تراکم فرش 700 شانه از 2550 به تراکم 3000 چه مزیتی دارد؟

افزایش تراکم دارای مزایای متعددی است که مهم ترین آن ریز نقشی طرح فرش می باشد. در واقع نقوش فرش به صورت ملموس تر و با کیفیت تری نمایان می شود. به طوری که طراحی نگاره ها بسیار شبیه به فرش دستباف است و گاهی از آن به عنوان فرش دستبافگونه نیز یاد می کنند. بالا بردن تراکم باعث کیفیت بیشتر آن نیز می شود.

فرش 700 شانه تراکم 3000 گل برجسته کاشان در صورتی که با نخ مناسب بافت گردیده باشد، عایق مناسبی نیز می باشد. علت این است که با افزایش تراکم تعداد گره ها نیز بیشتر می شود و به مرغوبیت آن نیز افزوده می گردد. گل برجسته بودن فرش 700 شانه به چشم نوازی بیشتر طرح های آن نیز می انجامد. به عبارتی فرش گل برجسته نقش و نگاری نمایان تر دارد و نسبت به فرش ماشینی معمولی بیشتر به چشم می آید.

 

فرش گل برجسته 700 شانه

 

روند تولید فرش 700 شانه از تراکم 1550 تا 3000 گل برجسته

تولید فرش 700 شانه در تراکم های مختلف به توانایی دستگاه های فرش بستگی دارد. سالیان زیادی است تراکم ۲۵۵۰ تراکم استاندارد و عرف تولید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به حساب می آید.

در سال های گذشته استفاده از جدیدترین و بروزترین تکنولوژی بافت فرش ماشینی شرکت شونهر آلمان در سومین نسل از تولیدات منجر به تولید فرش با کیفیت و ارزان قیمت ۷۰۰ شانه با تراکم ۱۵۵۰ گردید.

پس از چندی، از دیگر معروف ترین شرکت های تولید ماشین آلات فرش بافی جهان به نام واندویل بلژیک نیز با همین تعداد شانه ماشین آلات فرش 700 شانه خود را تولید کرد. پس از آن شرکت شونهر آلمان به دلیل مدرنیته کردن کالاها، دستگاهی تولید نمود که توانایی بافت فرش 700 شانه تراکم 2250 را داشت.

این شرکت در تلاش بود تا با افزایش تراکم دستگاه های خود خروجی نهایی علاوه بر ظاهر بسیار صاف و یک دست فرشی شبیه به فرش دستباف را تولید کند.
در حالی که شرکت واندویل بلژیک به دنبال ساخت دستگاهی برای تولید ریزبافت ترین فرش ماشینی جهان بود. به همین جهت در این راستا در رقابت با شرکت شونهر آلمان از دستگاه تولید فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم 2550 خود رونمایی کرد. بنابراین قالی های هفتصد شانه با بیشترین تراکم زمان خود تولید شدند.

همزمان با تولیدات این دو شرکت برای اولین بار در کاشان و آران و بیدگل -پایتخت فرش ماشینی ایران- کارخانجات خصوصی با سرمایه گذاری شخصی اولین ماشین آلات تمام الکترونیک را جایگزین قالی بافی با سیستم مکانیکی و ماکویی نمودند.

در راستای بهینه سازی و افزایش سطح کیفیت و تنوع طرح، تولیدکنندگان فرش ماشینی تراکم فرش هفتصد شانه را تا ۳۰۰۰ بالا برده‌اند. به گونه ای که فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ۳۰۰۰ تراکم گل برجسته در چند سال اخیر رقیب فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه گل برجسته شده است.

 

جمع بندی

فرش 700 شانه گل برجسته آن هم با تراکم 3000 یکی از با کیفیت ترین فرش های ماشینی است که با بهترین قیمت ارائه می شود. اختلاف قیمت فرش هفتصد شانه تراکم 2550 با 3000 زیاد نیست و در فرشخونه شما به هر دو نوع آن متناسب با نیاز و بودجه خود دسترسی دارید.

بنابراین هرگاه تصمیم به خرید فرش با تراکم بالا و نرخ مناسب نمودید، حتما طرح های جدید فرش 700 شانه را در فروشگاه اینترنتی فرشخونه ملاحظه نمایید. ارسال سریع و رایگان کالا از خدمات این فروشگاه است و مشاوره رایگان نیز به جهت راهنمایی مشتریان توسط واحد فروش انجام می شود.

نویسنده: مهدی جعفری نژاد بیدگلی

دیدگاهتان را بنویسید