فرش

خرید اینترنتی فرش فانتزی

فرش فانتزی

قبل از خرید اینترنتی فرش فانتزی بهتر است اطلاعاتی در ارتباط با این نوع فرش ماشینی بدانید و سپس اقدام به خرید نمایید. زیرا این نوع فرش، مدرن بوده و با سایر فرش هایی که در قبل وجود داشته است اندکی تفاوت دارد. با مطالعه این مقاله شما با 7 مدل از انواع فرش فانتزی آشنا خواهید شد و نکاتی در ارتباط با فرش فانتزی آشپزخانه و فرش فانتزی اتاق خواب به دست می آورید.

 

فرش فانتزی آشپزخانه و اتاق خواب

با تولید روز افزون فرش های ماشینی در کارخانجات، شاهد بافت انواع فرش های درجه یک با نام ها و طرح های مختلف هستیم. این تولیدات که هریک تقریبا ساختار و دستگاهی متفاوت دارند، قیمت آن ها نیز با یکدیگر فرق دارد. اغلب افراد فرش های ماشینی 1500، 1200، 1000، 700 و 500 شانه را می شناسند و با آن آشنایی دارند.
در گذر زمان با توجه به نیاز افراد و تغییر سبک زندگی، بافت فرش های ماشینی به سبک مدرنیته نیز تغییر یافت که علاوه بر فرش های با شانه مختلف، فرش هایی با نام های متفاوت نیز وارد بازار شدند.

یکی از این موارد که در تولید این نوع فرش ها تاثیر گذار بود نیاز مردم بود. به عنوان مثال افراد به دنبال فرش برای آشپزخانه بودند به طوری که قیمت آن مقرون به صرفه، طرح آن مناسب آشپزخانه و الیاف و کیفیت آن برای این محل پر رفت و آمد مناسب باشد.
از آن جایی که فرش آشپزخانه به زودی کثیف می شود و نیاز به پاکیزگی دارد، وزن آن نیز باید به اندازه ای باشد که بتوان آن را شست و شو نمود.

هم چنین برای اتاق خواب نیاز به فرشی بود که رنگ ملایم تر و طرحی ساده تر داشته باشد. زیرا اتاق خواب محلی برای آرامش است و فرش فانتزی اتاق خواب نیز باید تکمیل کننده این مورد باشد. علاوه بر آن باید دارای نرمی و کیفیت مطلوب بوده و ضد حساسیت باشد.
از این رو کارخانجات فرش ماشینی با استفاده از الیاف با کیفیت و ارزان تر، تولیدی نوین را در صنعت فرش ماشینی کاشان به وجود آوردند. ماحصل آن تولید فرش فانتزی شد که فروش آن امروزه بر بستر اینترنت نیز صورت می گیرد.

انواع فرش فانتزی
در اغلب محیط ها کاربرد دارند و به دلیل گستردگی نگاره ها علاوه بر آشپزخانه و اتاق خواب می توان آن ها را در کنار شومینه، قسمت حال و پذیرایی نیز مفروش نمود. ابعاد فرش فانتزی نیز دارای استاندارد و هم چنین تنوع است و در اشکال مستطیل و دایره ای (گرد) روانه بازار می شود.

 

7 مدل از انواع فرش فانتزی جدید

تا به این جا با محیط های مختلفی که می توان انواع فرش فانتزی را در آن به کار برد و به زیباسازی فضای پیرامون جلوه بیشتری داد آشنا شدید. در ادامه باید بدانید فرش های فانتزی انواع مختلفی دارند که در زیر به 7 مدل از معروف ترین آن ها اشاره نموده و به طور مختصر هر یک را شرح می دهیم.

فرش مدرن ماشینی

 

1) فرش فانتزی فریز

فرش فانتزی فریز از جمله فرش های مدرن به شمار می رود که تولید آن از 10 سال پیش آغاز شده است. این فرش ها جزء اولین فرش های فانتزی در صنعت فرش ماشینی کاشان هستند. عمده ترین رنگ آن قهوه ای، نسکافه ای و بژ می باشد و عموما برای مکان های پر رفت و آمد از جمله آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر نوع جدید این فرش فانتزی، پلی پروپیلن 440 شانه با رنگ بندی نقره ای و سایر رنگ بندی های گرم به روز شده است.

 

2) گلیم فرش فانتزی

فرش های گلیم از نوع ارزان تر فرش های فانتزی می باشد که طول پرز آن‌ها ۴ میلی متر است. به دلیل کوتاهی پرز و نخ، فرش پس از شستشو بسیار سریع خشک می گردد. عمده تولیدات گلیم پنج رنگ و شش رنگ است که در رنگ های بژ، بادامی، کرم، سرمه ای و آبی تولید می شود. بیشتر مصرف آن در آشپزخانه، راهروها و عمده مصرف آن در راه پله ها کاربرد دارد.
نوع فرش گلیم راه پله به صورت تکی نیز تولید می‌گردد که نوع رولی آن برای پله می باشد. نوع گلیم هشت رنگ ۳۲۰ شانه و ۳۵۰ شانه آن توسط کارخانجات معروف فرش کاشان در این چند سال اخیر تولید گردیده که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

 

3) فرش فانتزی گبه

فرش فانتزی گبه از جمله فرش های با قیمت مناسب است که دارای پرز و نخ خاب بلندی تری نسبت به فرش های سنتی ایرانی است. جنس نخ آن پلی پروپیلن است که در عملیات هیت ست، فریز و یووی (UV) کیفیت مطلوب تری پیدا کرده است. رنگ بندی فرش گبه دارای شش یا هشت رنگ اصلی می باشد و با الهام از نقشه های سنتی و قشقایی و یا با ترکیب رنگ و نقشه مدرن تولید می شود. این نوع فرش ماشینی مدرن نیز در شانه های 500، 340 و 320 با نخ بی سی اف بافته می شود. البته در شانه 700 با نخ اکریلیک نیز امکان تولید می باشد. قیمت فرش گبه نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و یکی از مزیت های فرش فانتزی به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر در مورد گبه فرش فانتزی و انواع آن کلیک نمایید.

 

4) فرش فانتزی ترک

فرش فانتزی ترک الهام گرفته از فرش های ترکیه است که ترکیب رنگ های بسیار لایت و ملایم دارد و قبلا از کشور ترکیه وارد بازار ایران می شده است. امروزه با کیفیت بسیار بالاتر در کارخانجات فرش ماشینی کاشان تولید می گردد. قیمت فرش فانتزی ترک ۵۰۰ شانه و ۴۰۰ شانه مناسب تر از قالی های با شانه بالاست. رنگ های کِرِم، فیلی، بژ و نسکافه ای ملایم از ترکیب رنگ های عمده آن است. اکریلیک هیت ست شده و پلی استر هیت ست شده نیز الیاف اصلی این فرش ماشینی مدرن هستند.

 

5) فرش فانتزی وینتیج

جدیدترین پالت فرش فانتزی کاشان فرش وینتیج است. فرش فانتزی وینتیج یا کهنه نما از جمله فرش هایی است که با نقشه های اصیل و طرح های قدیمی به گونه ای بافت می شود که به نظر می رسد فرش دارای قدمت است. اگر علاقمند به محیط های سنتی هستید یا دکوراسیون لاکچری دارید فرش فانتزی وینتیج بهترین گزینه برای این گونه فضاها است. زیرا این طرح به نحوی بافته شده است که در انواع محیط ها کاربرد داشته و با سبک قدیم و جدید سازگاری مناسبی دارد. ترکیب این فرش مانند فرش ترک نیز می باشد که دو رنگ آبی کاربنی و گلبهی ملایم آن جدید هستند.

 

6) فرش فانتزی شنل

فرش فانتزی شنل دارای رنگ های شاد و گرم و در برخی از آن ها ترکیب قهوه‌ای نیز می باشد که توسط ماشین آلات بسیار پیشرفته بافته می شود. طول نخ خاب یا پرز فرش بسیار کوتاه می باشد و قسمت هایی از فرش دارای بافت نیست. به طوری که این فرش به صورت گل برجسته نمایان است. در قسمت های خالی از بافت، گره های آن به صورت کف بافی یا فلت انجام می شود که زیبای خاص خود را دارد. نوع جدید فرش شنل به فرش فانتزی کنزو شهرت دارد و نوع نخ بافت شده در آن مرغوب تراست.

 

7) فرش فانتزی شگی یا شگی فلوکاتی

فرش فانتزی شگی پرز بلند یا شگی فلوکاتی دارای ارتفاع نخ خاب بسیار بلند با طول تقریبا ۴ تا ۵ سانتی متر و یا در برخی اوقات بیشتر است. بنابراین فرش بسیار نرم و لطیف است. در درون این نوع فرش چند نوع نخ در کنار هم بافت می شود. از جمله نخ‌ بند پوتینی، نخ پروانه ای. در گذشته شگی سه کاره و چهار کاره به تعداد نخ های بافته شده شد فرش گفته می شد. به عنوان مثال در برخی از قسمت فرش شگی، نخ پروانه ای و در قسمتی دیگر نخ بند پوتینی و در قسمتی نیز نخ دیگر به کار برده می شد که به سه کاره معروف بود.

این فرش ماشینی مدرن کوتاه بافی و بلند بافی داشت و در دو نوع ساده و سه بعدی تولید می شد که نوع سه بعدی آن پر تراکم تر بود. مجموعه نقشه های بافته شده در کنار هم شکلی سه بعدی یا 3D به آن می دهد. بنابراین این نوع محصول معروف به فرش فانتزی سه بعدی نیز است. فرش فانتزی پرز بلند دارای رنگ های قهوه ای، کرم، نسکافه ای، آبی، قرمز، سبز می باشد. جدیدترین محصول فانتزی پرز بلند شگی فلوکاتی نام دارد. این نوع شگی دارای طرحی ساده و یکدست است به طوری که در آنها به جز یک رنگ، رنگ دیگری بافته نمی شود.

 

فرش فانتزی مدرن 440 شانه

 


جمع بندی

خرید اینترنتی انواع فرش فانتزی امروزه فرایند خرید را تسهیل نموده و زمان آن را نیز کاهش داده است. یکی از مهم ترین مواردی که افراد به هنگام انتخاب و خرید فرش فانتزی توجه دارند، محیط پیرامون و فضایی است که قصد دارند قالی خود را در آن پهن نمایند. فرش های فانتزی به دلیل تنوع گسترده و مدرن بودن در نگاره های فراوانی تولید می شوند که همین امر دست خریدار را در انتخاب باز گذاشته است. از این رو انتخاب مدل فرش فانتزی برای محیط های مدرنیته، سنتی، لوکس، معمولی و عشایری امکان پذیر می باشد.
این مقاله توسط واحد تحریریه فروشگاه اینترنتی فرشخونه در اختیار شما قرار گرفته است تا ضمن افزایش آگاهی، به هر گونه سوالات شما از طریق راه های ارتباطی پاسخ داده شود. امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


نویسنده: مهدی جعفری نژاد بیدگلی

دیدگاهتان را بنویسید