فرش

نکات مهم خرید فرش ماشینی که باید بدانید!

خرید فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی فرشخونه

فرش ماشینی یکی از مهم ترین ملزومات هر خانه است و انتخاب آن یکی از چالش های هر خانواده هنگام نیاز به خرید فرش ماشینی می باشد. دوام و کیفیت فرش عواملی هستند که هنگام خرید قالی ماشینی بسیار مهم بوده و با توجه به این که قیمت فرش ماشینی در سال های اخیر بسیار افزایش یافته، لازم است مشتریان دقت بیشتری هنگام خرید فرش ماشینی به خرج بدهند.

خرید فرش برای خانه


برای انتخاب فرش ماشینی مورد نظرتان بهتر است ابتدا مشخص کنید آن را برای کدام قسمت از خانه مد نظر دارید. برخلاف گذشته که مصرف کنندگان تمام فرش های خانه را از یک طرح انتخاب می کردند، امروزه سلیقه ها کاملا تغییر کرده و افراد مایل هستند برای هر قسمت از منزل نگاره ای منحصر به فرد و خاص تهیه کنند که برای استفاده در آن محل طراحی شده است. به طور مثال فرش برای آشپزخانه، فرش اتاق نوجوان، فرش برای اتاق خواب، فرش پذیرایی، فرش راهرویی و … . با توجه به تنوع محصولات در فرشخونه، شما می توانید خرید یک جای کل فرش های خانه خود را از این فروشگاه انجام دهید.

خرید فرش ماشینی - فرش برای آشپزخانه
طرح جدید و جذاب فرش آشپزخانه برای مشاهده سایر طرح ها اینجا کلیک کنید.

خرید فرش ماشینی با کیفیت از نظر شانه و تراکم

تنوع بالا در فرش ماشینی موجب شده است خریدار بنا بر سلیقه خود بتواند از میان محصولات موجود، طرح گل برجسته یا ساده آن را انتخاب کند و همین طور بر اساس انتظاری که از فرش ماشینی مد نظر خود دارد در مورد شانه و تراکم آن تصمیم بگیرد، چون هر چه تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد قطر آن کمتر و خاب آن کوتاه تر می شود. بنابراین پیشنهاد می شود شانه و تراکم قالی ماشینی را بر اساس کارایی مد نظرتان و میزان پاخور بودن محل مورد نظر انتخاب کنید. برخی مشتریان فرش قطور را ترجیح می دهند و برخی فرش ظریف.

فرش نازک بهتره یا ضخیم؟

در صورتی که مایل هستید از فرش برای استراحت و نشست و برخاست استفاده کنید فرش ماشینی 500 شانه، 700 شانه و فرش 1000 شانه پیشنهاد می شود، چون خاب بلندتری دارند و ضخیم تر هستند. در صورتی که کارایی مورد انتظار شما از فرش صرفا زیبایی است و در نظر دارید آن را جلوی مبلمان بیاندازید، فرش لاکچری مثل فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه پیشنهاد می شود، چون ظرافت طرح و نقشه در این محصولات بی نظیر است و از نگاره هایی خیره کننده برخوردار هستند.

روند طراحی و تولید فرش ماشینی به گونه ای پیش می رود که برخلاف سالیان دور که مقاومت فرش عامل مهمی در انتخاب آن بود اکنون ظرافت و زیبایی در طرح، جنبه تاثیرگذارتری برای خرید فرش ماشینی جدید در میان مشتریان است. در صورتی که به دنبال محصولی هستید که هم خاب مطلوبی داشته باشد و هم از نگاره ای زیبا برخوردار باشد فرش ماشینی 1000 شانه پیشنهاد می شود.

8 عامل موثر بر قیمت فرش ماشینی

فاکتورهای متعددی در قیمت گذاری یک فرش ماشینی موثر است که مصرف کننده باید پیش از خرید فرش ماشینی از آن ها اطلاع داشته باشد تا بر اساس نیازها و اولویت هایش هزینه کند. در ادامه 8 مورد از این عوامل در 5 بخش ذکر می شوند.


شانه و تراکم

هر چه تعداد گره های به کار رفته در محصول بالاتر باشد، به معنای به کارگیری مواد اولیه بیشتر در تولید آن است. به همین دلیل هر چه شانه (تعداد گره های فرش در یک متر عرضی) و تراکم (تعداد گره های فرش در یک متر طولی) بیشتر باشد قیمت فرش ماشینی هم افزایش می یابد.
لازم به ذکر است که شانه و تراکم به تنهایی تعیین کننده بهای فرش نمی باشد. نوع نخ به کار رفته در بافت آن هم بسیار اهمیت دارد. به طور مثال قیمت فرش 700 شانه تراکم 2550 بافته شده با نخ اکریلیک و نخ ورژن متفاوت است.

نوع نخ به کار رفته در قسمت های مختلف فرش


جنس نخ خاب: نوع الیاف به کار رفته در بافت یک فرش ماشینی مهم ترین عامل در کیفیت و قیمت فرش ماشینی است. بهترین نوع نخ خاب برای بافت فرش که همان نخ های رنگی فرش هستند، اکریلیک می باشد که بالاترین قیمت را دارد. از طرف دیگر این نخ پیش از بافت هیت ست می شود تا پرزدهی خود را از دست بدهد و نرمی و لطافت آن افزایش یابد. این موضوع خود عامل دیگری در افزایش کیفیت این الیاف است.اما نخ پلی استر قیمت پایین تری دارد. لازم به ذکر است که هیت ست کردن نخ پلی استر نیز کیفیت و مرغوبیت آن را افزایش می دهد.

نوع نخ تار و پود: نخ های افقی و عمودی به کار رفته در فرش ماشینی که نخ خاب از میان آن ها می گذرد در استحکام و دوام آن نقش به سزایی دارد. این الیاف در انواع جوت، پنبه، پلی استر یا به صورت ترکیبی موجود هستند و مورد استفاده قرار می گیرند که قیمت هر یک با توجه به کیفیت آن ها متغیر است.

ابعاد فرش ماشینی

همان طور که می دانیم هر چه محصولی را در اندازه بزرگ تری خریداری کنیم قیمت آن هم بیشتر می شود. برخلاف باور عموم قیمت فرش 12 متری با بهای دو فرش 6 متری برابر است چرا که ابعاد یک فرش 12 متری هم اندازه دو فرش 2 در 3 خواهد بود و قیمت فرش ماشینی هم براساس سایز است. در صورتی که فرش ماشینی را در اندازه غیر استاندارد سفارش دهید تا اختصاصی و مطابق با ابعاد دلخواه شما بافته شود هزینه آن بیشتر خواهد بود.


ماشین آلات تولید فرش

هر چه دستگاه بافت فرش ماشینی به روزتر و پیشرفته تر باشد، به تخصص و مهارت بیشتری نیز جهت راه اندازی و کار کردن با آن نیاز خواهد بود. همین امر موجب افزایش هزینه ها و در نتیجه افزایش قیمت محصول می گردد.


درجه بندی فرش ماشینی

درجه کیفی فرش ماشینی بر اساس کیفیت و معیارهایی همچون یکدست بودن ارتفاع خاب، دقیق بودن اندازه و … که توسط کارشناسان خبره فرش مشخص می شود روی برچسب پشت فرش درج می شود. درجه کیفی محصول نیز رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد.


رنگ زمینه فرش ماشینی، پرفروش بودن و همین طور تعداد رنگ های به کار رفته در طرح فرش تاثیر زیادی در قیمت فرش ماشینی ندارد.

خرید فرش ماشینی قیمت مناسب

تولید قالی ماشینی کاشان در شانه و تراکم مختلف، موجب می شود مشتریان بتوانند متناسب با بودجه ای که در اختیار دارند فرش ماشینی مورد نظرشان را اخریداری کنند. همان طور که پیش تر هم ذکر شد شانه و تراکم پایین تر در یک محصول به معنای کاهش تعداد گره ها در آن و در نتیجه استفاده کمتر از الیاف برای بافت فرش ماشینی است. این امر کاهش قیمت فرش ماشینی را به همراه دارد در حالی که روی کیفیت آن تاثیری ندارد. از همین رو برای خرید فرش ماشینی ارزان انتخاب یک فرش تراکم پایین پیشنهاد می شود.


خرید فرش ماشینی زیر قیمت واقعی

گاهی پیش می آید که شرکت های فرش ماشینی مایل هستند محصولی را زیر قیمت بازار عرضه کنند. به طور مثال، بافت فرشی را که سری رنگ بندی آن از خط تولید خارج شده یا از طرح آن در بازار استقبال نشده، متوقف کرده اند و مایل هستند فرش های جدید را روانه بازار کنند. از این رو محصولات قدیمی تر را که به آن ها اصطلاحا فرش ته انباری یا فرش استوک می گویند با قیمت کمتر به فروش می رسانند. فرش استوک فرش کاملا نو است که به دلایلی که در بالا گفته شد با مبلغی بسیار ارزان تر از قیمت فرش نو به فروش می رسد. برای اطلاع از این محصولات در این فروشگاه، به قسمت تخفیف های فرشخونه مراجعه نمایید.

از کجا فرش ماشینی ارزان بخرم؟

برای خرید ارزانترین فرش ماشینی کاشان شما می توانید از دسته محصولات ۳۵۰ شانه، ۴۴۰ شانه و ۵۰۰ شانه بی سی اف، پلی استر و ورژن فروشگاه اینترنتی فرشخونه طرح مورد نظرتان را انتخاب نمایید. در تولید فرش ماشینی ارزان قیمت از نخ‌ های بی سی اف از خانواده الیاف پلی پروپیلن (PP) استفاده می گردد. تعداد رنگ به کار رفته در فرش ماشینی ارزان قیمت کاشان ۵ الی ۶ عدد می باشد و به ندرت در آن از هشت رنگ استفاده می کنند. علاوه بر این از نخ فرش ارزان قیمت هم در آن استفاده می گردد. در ضمن وزن فرش ماشینی تولید شده در کاخانجات فرش کاشان نیز بسیار پایین تر می باشد. یکی دیگر از دلایل ارزان قیمت بودن فرش ماشینی بی سی اف (BCF) تولید مواد اولیه آن به صورت گسترده و عمده در ایران می باشد، به طوری که ۹۰ درصد مواد اولیه نخ بی سی اف در پتروشیمی ایران تولید می شود.

تنوع طرح و رنگ بندی در فرش ماشینی جدید

تنوع در طرح فرش ماشینی جدید موجب شده تا دکوراسیون منزل با فرش سنتی ماشینی برای علاقمندان به این نوع چیدمان مقدور باشد. از سوی دیگر افرادی که خانه ای با دیزاین امروزی دارند نیز می توانند از فرش ایرانی در دکوراسیون مدرن خود استفاده کنند. از جمله نقشه های پرتعداد فرش ماشینی در فروشگاه اینترنتی فرشخونه که افراد می توانند با توجه به سنتی یا مدرن بودن فضای منزل خود از آن ها بهره مند شوند طرح های افشان، خشتی، ترنج دار کف ساده و فرش وینتیج هستند. وینتیج فرش کلاسیک کهنه نمایی است که با رنگ بندی جدید یا کلاسیک تولید می شود.

خرید فرش ماشینی - فرش وینتیج در دکوراسیون
فرش وینتیج کاشان، محصولی مدرن و جذاب


رفتار مصرف کننده با فرش ماشینی و نحوه استفاده از آن در منزل نیز طی سال ها با تغییراتی مواجه شده است. برخی فرش را زیر مبل می اندازند تا محل پوشش مطلوبی داشته باشد. افرادی هم ترجیح می دهند آن را جلوی مبل بیاندازند و کل فضای میانی را با فرش ماشینی نپوشانند.


از آن جا که فرش ماشینی این روزها دارای ظرافت خیره کننده ای در نقشه است و از گل های ریز نقش تشکیل شده، خرید فرش ماشینی 12 متری را به جای دو فرش ماشینی 6 متری به ویژه در فرش تراکم بالا توصیه می کنیم، چون گل های فرش 12 متری درشت تر خواهد بود و در نتیجه نمود زیباتری در دکوراسیون منزل شما خواهد داشت.


انواع رنگ فرش ماشینی؛ از گذشته تاکنون

برخلاف گذشته که فرش ماشینی در رنگ های زمینه محدودی موجود بودند، این روزها افزایش روز افزون تنوع محصولات در رنگ زمینه فرش را شاهد هستیم. در گذشته بیشتر رنگ های کرم، لاکی و سرمه ای رایج بود، و سپس سال های بعد رنگ های گردویی و بادامی اضافه شد. اما به تازگی رنگ های زمینه بسیار متنوعی همچون صورتی، طلایی، دودی و به صورت گسترده فیلی، نقره ای و دلفینی به مجموعه رنگ زمینه موجود اضافه شده است. در واقع امروزه بیش از ده نوع رنگ زمینه وجود دارد که کار را برای هماهنگی فرش ماشینی در چیدمان منزل آسان کرده است و مشتریان محدودیتی از نظر انتخاب رنگ فرش برای دکوراسیون خانه خود ندارند.

خرید فرش ماشینی در رنگ های متنوع
تنوع رنگ زمینه فرش ماشینی کاشان در فرشخونه

انتخاب رنگ بندی هنگام خرید قالی ماشینی

امروزه تغییر رنگ بندی و به روز شدن طرح فرش ماشینی با سرعت بیشتری رخ می دهد. از سوی دیگر مد روز در دکوراسیون داخلی منزل هم به سرعت تغییر می کند. به طور مثال دیزاین پارکت و کاغذ دیواری مدام به روز می شود و خریدار را وا می دارد تا اثاثیه خانه همچون فرش را هماهنگ با سایر المان های به کار رفته در آن انتخاب کند. از همین رو به مشتریان توصیه می شود جدیدترین طرح فرش با پالت رنگی روز را خریداری کنند.

نحوه انداختن فرش در منزل بر اساس بزرگی فضا

پیش از خرید فرش ماشینی باید به نکات چیدن فرش در منزل بر اساس رنگ و متراژ توجه داشته باشید. مثلا اگر فضای کوچکی در اختیار دارید باید ببینید چه فرشی خانه را بزرگ تر نشان می دهد. توصیه ما این است که برای فضاهای کوچک تر از فرش رنگ روشن مثل فرش کرم یا نقره ای استفاده کنید. در صورتی که نور خانه شما هم کم باشد انتخاب فرش های رنگ روشن موجب می شود از گرفتگی و دلگیر بودن فضا کاسته شود.
از سوی دیگر اگر فضایی که در اختیار دارید بزرگ و کم وسیله باشد انتخاب یک فرش تیره و پر نقش و نگار کمک بزرگی به خنثی کردن خالی بودن و یکنواختی خانه خواهد کرد. فرشخونه برای این نوع فضاها فرش ماشینی زمینه تیره کاشان در رنگ های مشکی، سرمه ای، سبز تیره و … را پیشنهاد می دهد.

فرش ماشینی کدام شهر بهتر است؟

با توجه به یکسان بودن مواد اولیه و تکنولوژی بافت فرش ماشینی، شهر تولید کننده فاکتور تعیین کننده ای در کیفیت فرش ماشینی نمی باشد. بزرگ ترین شهرک صنعتی فرش کشور، در کاشان و آران و بیدگل قرار دارد که به فرش کاشان شناخته می شود. به دلیل وجود تخصص و امکانات فنی لازم در کارخانجات فرش کاشان، آهار و پرداخت فرش ماشینی با بهترین کیفیت نیز در همان جا انجام می شود. این مجموعه صنعتی بزرگ از تولیدکنندگان متخصص و کارگران باتجربه و ماهری بهره می برد که محصولاتی با بهترین کیفیت و زیبایی تولید می کنند.

خرید فرش ماشینی - ماشین آلات تولید فرش ماشینی
ماشین آلات بافت فرش ماشینی کاشان

بهترین نخ فرش ماشینی چیست؟

نخ اکریلیک جزء مرغوب ترین و بهترین الیاف موجود در بازار است که موجب می شود دوام و عمر فرش ماشینی بیشتر باشد. از این رو فرش ماشینی اکریلیک به خوبی برای مکان های پررفت و آمد مناسب است و عمر طولانی دارد و تا سال ها کیفیت آن ثابت باقی می ماند و لطافت خود را از دست نمی دهد.
نوع مواد اولیه فرش هم طی سال های گذشته با تحولاتی مواجه شده است. فرش ماشینی از نظر رخ (درخشندگی یا کدر بودن) به چند دسته تقسیم می شود: برایت (سوپر برایت)، نیمه برایت و مات. برای بافت فرش برایت از نخ های برایت یا براق استفاده می گردد و برای تولید فرش مات، نخ خاب با رنگ آمیزی بدون درخشندگی اما چشم نواز به کار گرفته می شود. بدین ترتیب مشتریان می توانند مطابق با سلیقه خود فرش مات یا برایت خریداری کنند.

به کارگیری نخ ابریشم نما در فرش ماشینی کاشان

نخ های برایت، ابریشم نما هستند و به دلیل درخشنده و براق بودن هنگامی که در کنار نخ های مات در نقش و نگار های فرش بافته می شوند، نمای سایه روشن بسیار چشم نوازی در فرش ماشینی ایجاد می کنند. در سال های اخیر با به کار گیری هوشمندانه نخ های مات و برایت در کنار هم در بافت فرش ماشینی، تعادل چشم نوازی در رخ فرش ایجاد شده و درخشندگی آن، نه تنها چشم را نمی زند بلکه بر عکس جلوه ای بسیار جذاب به دکوراسیون منزل می بخشد. در واقع این تفاوت ظاهری میان استفاده از نخ های براق و نخ های مات زیبایی خاصی به فرش تولید شده می دهد.

خرید فرش ماشینی اینترنتی از فرشخونه

پیش از بررسی محصولات در فروشگاه اینترنتی فرشخونه، شانه و تراکم فرش مورد نظرتان را انتخاب نمایید و صرفا فرش های همان دسته را بررسی کنید. مشاهده همه محصولات بیشتر شما را سردرگم می کند و باعث می شود انتخاب برایتان سخت تر شود.

بهترین فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی، کالا را با ضمانت کیفیت کالا عرضه می کند. با مطالعه شرایط وب سایت فروشگاه اینترنتی فرشخونه در می یابید که محصولات ما بر اساس جنس و مواد اولیه به کار رفته از ضمانت طولانی مدت برخوردار است. از سوی دیگر، به دلیل تجربه و تخصص کافی در زمینه فروش فرش ماشینی و اطمینان از کیفیت محصولات، فرشخونه به مشتریان خود ضمانت اصالت کالا و همین طور مطابق با قوانین سایت، ضمانت بازگشت 7 روزه ارائه می کند.

از مهم ترین مزیت های فرشخونه پشتیبانی و خدمات پس از فروش کالا است. به طوری که کارشناسان فروش این مجموعه از زمان ارائه مشاوره های پیش از خرید تا ارسال محصول و اطمینان از رضایت مشتریان از خرید فرش ماشینی با آن ها همراه هستند.دیدگاهتان را بنویسید