فرش

چطور لکه اسلایم را از روی فرش پاک کنیم؟

اسلایم روی فرش چگونه پاک میشود

جدیدترین وسیله بازی بچه ها، یعنی همان اسلایم، در کنار جذابیت و سرگرم کننده بودنش، می تواند دردسر ساز باشد، اگر روی فرش بریزد! برای از بین بردن لکه اسلایم از روی فرش باید سریع اقدام کنید. اینجا چند راهکار ساده به شما پیشنهاد می کنیم که به وسیله آن ها بدانید اسلایم روی فرش چگونه پاک میشود.

از بین بردن لکه اسلایم با موادی که در خانه داریم!

اول باید سعی کنید تا جایی که می توانید تکه های اسلایم را از فرش جدا کنید. برای این کار می توانید از قاشق، پشت تیغه چاقو یا کاردک استفاده کنید. هنگام استفاده از وسایل نوک تیر دقت کنید به بافت فرش آسیبی نرسد.

سرکه را با مقداری آب مخلوط کنید. این محلول را در روی محل لکه اسپری کنید. سپس با مسواک یا فرچه قسمت آلوده را تمیز کنید. برای جلوگیری از پخش شدن ذراتی که از روی فرش برداشته اید، پس از هر بار کشیدن مسواک یا فرچه روی فرش، آن را با دستمال تمیز پاک کنید. این فرآیند را آن قدر تکرار کنید تا لکه از روی فرش پاک شود.

در آخر، با حوله یا دستمال خشک روی فرش بکشید تا رطوبت آن تا حد امکان گرفته شود.

نحوه پاک کردن اسلایم خشک شده

اسلایم خشک شده را چطور پاک کنم؟

اگر اسلایم روی فرش خشک شده بود چطور تمیزش کنم؟

ادامه این نوشته را بخوانید تا دریابید اسلایم روی فرش چگونه پاک میشود. اگر فرصت از بین بردن اسلایم در همان لحظات اول را از دست دادید، نگران نباشید. حالا هم می توانید با انجام مراحل زیر لکه را پاک کنید:

ابتدا باید خمیر خشک شده اسلایم را از روی فرش جدا کنید. برای این کار می توانید از چاقو (با احتیاط) یا در صورتی که لکه ضخامت کمی دارد از ناخن دستتان هم کمک بگیرید. برای تمیز تر شدن فرش از خرده های اسلایم می توانید از جاروبرقی هم استفاده کنید. محلول سرکه و آب را روی آن اسپری کنید و کمی صبر کنید تا خمیر چسبیده به فرش کمی نرم شود. سپس مثل قسمت قبل، با مسواک یا برس روی محل لکه بکشید تا کاملا پاک شود.

برای خشک کردن و آبگیری محل، از یک دستمال نرم و تمیز استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد روش های تمیز کردن آلودگی ها از روی فرش ماشینی پیشنهاد می کنیم نوشته از بین بردن لکه فرش را مطالعه نمایید.

به اشتراک گذاشتن:

دیدگاهتان را بنویسید